top of page

14. NOVEMBRĪ JAUNAUCES SKOLAI BŪTU 155 GADI

 

     14. novembris ir bijušās Jaunauces skolas dzimšanas diena. 1865. gadā iesvētīja jaunuzcelto, moderno skolu. Pusi naudas skolas namam bija sarūpējusi Jaunauces pagasta valde, bet otru pusi - deva barons Teodors fon der Rops.

     Drīz skola kļuva par mazu, un 1900. gadā tika uzcelta jauna skola, bet arī tā kļuva par šauru kuplajai skolas saimei  un 1930. gadā skolēni pārcēlās uz pagasta lepnāko namu - Jaunauces pili, bijušo  barona Ropa mājvietu. Visiem trijiem Jaunauces pagasta skolas namiem ir apaļas jubilejas: 155, 120 un 90!

     2009. gadā skolu slēdza. 2019. gadā slēdza arī pirmsskolas grupu.

     Katru gadu 14. novembrī skolas absolventi, skolotāji un viņu radi, draugi, kaimiņi uz skolas kāpnēm iededz sveces.

     Pēc skolas slēgšanas bija svarīgi neaizlaist postā pili un tās izcilo kultūras mantojumu. Tas ir izdevies! Mēs turpinām skolas laikā iesākto ēkas restaurāciju, pētām vēsturi.  Pils ir novadpētniecības krātuve un tūrisma objekts. Mēs stāstām abus pils stāstus: gan par barona laiku, gan skolas laiku. Abi ir aizraujoši!

     Šogad14. novembrī esam sarūpējuši īpašu sveicienu absolventiem un visiem, kam pils ir svarīga. Tā ir trīs minūšu filma “Jaunauces pils impresijas”. Filmu veidoja režisors Matīss Kaža un operators Aleksandrs Grebņevs - interesanti, gudri, jauni cilvēki, kas satikās arī citiem interesantiem, gudriem un jauniem cilvēkiem - mūsu skolas absolventiem un tiem tuvu stāvošam personām, lai taptu saulaina un optimistiska filmiņa.

     Starp citu, filmēšana un filmēšanās bija brīvprātīgs un aizraujošs darbs. PALDIES!

     Absolventi, lūdzu pārsūtiet saiti saviem klases biedriem un skolotājiem!

 

Bijusī Jaunauces skolas skolniece, skolotāja, direktore,

Jaunauces pils tūrisma speciāliste,

Biedrības “Mēs – Jaunaucei” valdes priekšsēdētāja

Inguna Balcere

bottom of page