top of page

24. jūlija plenērā Jaunauces pilī piedalījās mākslas skolu audzēkņi  un pedagogi no Šilutes Lietuvā, Volodjas Igaunijā, Līderbahas Vācijā,  Ķekavas, Valmieras, Kuldīgas, Jelgavas un Saldus.

Dienas garumā tapa darbi dažādās tehnikās. Apbrīnojami daudzveidīgs  ir topošo mākslinieku rokraksts. Darbos Jaunauces pils tik dažāda un  interesanta! Liels izaicinājums bija modeļu zīmēšana. Tas bija  interesanti gan topošajiem māksliniekiem, gan pacietīgajiem modeļiem  Danielam Leibam, Mārītei Leibai, Guntim Alsviķim, Aritai Matvejai, kas  iejutās dažādos muižas laiku personāžos. Īpaši elegants un  aristokrātisks bija modelis suns Otto. Visi darbi ir safotografēti un  tiks izmantoti Jaunauces pils pasākumu afišās, ielūgumos, bukletos…  Jaunauces pilī ir iedibināta tradīcija, ka no katra mākslas plenēra  viens darbs tiek nopirkts. Tas tiek izraudzīts dienas noslēguma  improvizētajā izstādē. Šoreiz no pie pils bukšu dzīvžoga iekārtotās  izstādes izvēlējāmies piecpadsmitgadīgās igauņu daudzsološās  mākslinieces Arli Orlovski darbu, kurā redzama vecā kungu māja – 18.  gadsimta arhitektūras piemineklis. Parasti visu uzmanību saista jaunā  pils. Autore spējusi atklāt vietas kolorītu, noskaņu, senā nama  lakonisko arhitektūru. Mēs jokojamies, ka pēc gadiem, kad Arli būs  kļuvusi pasaules slavena māksliniece, mēs viņas darbu dārgi pārdosim  izsolē un par iegūto naudu restaurēsim pili un rīkosim mākslas plenērus.  Un, ja nu tas nav joks?

Visi darbi, kas tapuši nedēļas garumā (ne tikai Jaunauces pilī)   apskatāmi Saldus mākslas skolā visu mācību gadu. Izstādes atklāšana 26.  jūlijā pulksten 19.00. Paldies VISIEM audzēkņiem un pedagogiem par  sadarbību un tiksimies nākamgad.

001.JPG

Plenērs Jaunauces pilī

bottom of page