top of page

VĒSTURISKO PARKU UN DĀRZU DIENA JAUNAUCES PILS PARKĀ

Latvijas piļu un muižu asociācijas organizētajās  vēsturisko parku un dārzu dienās 4. jūlijā piedalās arī Jaunauces pils parks

 

Ainavu parks saglabājis sākotnējo apjomu, plānojumu un muižas laika stādījumus. Tajā nav radikālu uzslāņojumu. Viens no retajiem parkiem Latvijā, kas tiek pareizi rekonstruēts. Atjaunots celiņu tīkls, tiltiņi, lapene, soli, tenisa laukums. Iztīrīts dīķis, iestādīti ap 100 koku un krūmu. Parkā atrodas Latvijā vienīgais atjaunotais muižas laiku tenisa laukumā.

Saulainās lauces, ēnainie celiņi, ērtie soliņi, romantiskā lapene un vareno koku atspulgi dīķī rada mierīgu un skaistu 19. gs. noskaņu. Izcila vieta sarunām, pārdomām, iedvesmai.

 

Pastaigas pils parkā ar gida stāstu.

Aicinām izpildīt ceļveža “Kur tas aug?” uzdevumu – sameklēt

12 parka eksotus, piemēram, pelēko riekstkoku…

  1. pastaiga 11.00

  2. pastaiga 12.30

Līdzdalība pastaigā: 1.00 EUR, bērniem bezmaksas.

 

No 11.00 – 15.00 Atvērta Jaunauces pils apmeklētājiem.

Ieeja 2.00 EUR pieaugušajiem, 1.00 EUR bērniem

 

Kontaktpersona: Jaunauces pils tūrisma speciāliste Inguna Balcere,

tālrunis 26014296, e-pasts: inguna.balcere@inbox.lv

Interneta vietne: www.jaunaucespils.lv

Sociālie tīkli: www.facebook.com/jaunaucespils

 

 

Vēsturisko parku un dārzu dienu mērķis:  Popularizēt Latvijas piļu un muižu kultūras mantojumu, iepazīstināt ar vēsturisko parku un dārzu veidiem un plānojumu, mazās arhitektūras formām, augiem un puķēm, dārza instrumentiem, kā arī dalīties pieredzē par vēsturisko parku un dārzu izpēti un restaurāciju, un sniegt praktiskus padomus kopšanā, kā arī veicināt vietējā tūrisma attīstību.

LPMA_VDD_2020_jaunumiem.jpg
bottom of page